۲۰ خرداد سالروز درگذشت علی اصغر بهاری نوازنده برجسته کمانچه

علی اصغر بهاری ، استاد موسیقی ایرانی و نوازنده برجسته کمانچه ، متولد ۱۲۸۴ و در گذشته ۲۰ خرداد ۱۳۷۴ می باشد . 

20 خرداد سالروز درگذشت علی اصغر بهاری نوازنده برجسته کمانچه

20 خرداد سالروز درگذشت علی اصغر بهاری نوازنده برجسته کمانچه

او از سنین کودکی با کمانچه نوازی پدر بزرگش به موسیقی علاقه مند شد . و همین موضوع سر آغاز فراگیری نواختن ساز کمانچه برای او بود به گونه ای که در ابتدا به مدت ۲ سال و سپس به مدت ۴ سال در مکتب سه دایی خود ( رضا خان ، اکبر خان و حسن‌ خان ) که در یک قرن پیش جزو هنرمندان نامی ایران به شمار می رفتند ، دست به تکمیل تجربیات خود در کمانچه نوازی زد.

او سر انجام در سن ۱۸ سالگی با حضور در ارکستر ابراهیم خان منصوری و اجرای کنسرت ، باعث شهرت خود می شود 

همچنین او پس از مدتی با رواج ساز پیانو و ویولن بجای سنتور و کمانچه ، او نواختن ساز ویولن را در محضر استاد رضا محجوبی آغاز کرد .

فعالیت های علی‌ اصغر بهاری

بهاری در طی دوران فعالیتش ، کلاس های آموزشموسیقی را در مشهد برگزار میکرد و حتی به مدت ۱ سال نیز همراه با حبیب سماعی استاد سنتور مشغولبه فعالیت بود و بعد از مدتی نیز با ورود به تهران به تهران توسط استاد روح‌الله خالقی به مدرسه موسیقی و در هنرستان شروع به همکاری کرد . 

آثار علی اصغر بهاری

علی اضغر بهاری در دهه ۶۰ با هنرمندان برجسته ای همچون جلیل شهناز ، فرامرز پایور ، محمد اسماعیلی و سید محمد موسوی در گروه اساتید موسیقی ایران با هم همکاری داشته اند که در همین زمان آلبوم های انتظار دل و خلوت گزیده ، با صدای استاد محمدرضا شجریان ، و لیلی و مجنون ، دل شیدا و کنسرت اساتید موسیقی ایران ،با صدای شهرام ناظری اجرا شدند.

علاقه مندان به خرید ساز کمانچه و انواع سازهای موسیقی می توانند به سایت سازکده مراجعه نمایند.

تقویم موسیقی سازکده 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *