معرفی انواع پیانو

امروزه هنرجویان و کاربران بسیاری علاقه مند به فراگیری و خرید پیانو، این ساز صفحه کلیدی جذاب می باشند به همین جهت ما در این مقاله سعی در معرفی انواع پیانو و مدل های آن را داریم.

انواع پیانو 

ساز پیانو همواره از انواع بسیاری برخوردار است که در زیر به معرفی تک تک آنها می پردازیم.

۱- پیانو آکوستیک

یکی از رایج ترین مدل های پیانو می باشد که همواره برای تولید صوت و صدا، از سیستم آکوستیکی برخوردار است.

۲- پیانو دیجیتال

از دیگر نمونه های این ساز ، پیانو دیجیتال می باشد که امروزه بدلیل برخورداری از امکانات و تکنولوژی های دیجیتالی، در بین هنرجویان بسیار محبوب شده است.

همچنین نوازندگان در این مدل از پیانو، برای تولید صدا از سیستم های دیجیتالی استفاده می نمایند.

انواع پیانو

۵- پیانو گراند

پیانو گراند یا پیانو رویال و یا پیانو بزرگ نیز یکی دیگر از مدل های ساز پیانو می یاشد.

در این مدل از پیانو نیز، چکش ها با وارد کردن ضربه از قسمت زیرین به سیم ها ( که بصورت افقی قرار گرفته اند ) نواخته می شود و صدایی زیبا و پر طنین، که برای اجرا در ارکسترهای بزرگ و سالن کنسرت ها مناسب می باشد را تولید می نماید .

همچنین این پیانو ها عموما از تعداد ۸۸ کلاویه برخوردار می باشند.

انواع مدل های پیانو

۳- پیانو دیواری

از دیگر انواع ساز پیانو، می توان به پیانو های دیواری یا پیانوی آپرایت ( به زبان انگلیسی ) و یا پیانوی کوچک ( به زبان اروپایی) اشاره کرد.

این پیانو ها بدلیل داشتن حجم کم ( کمتر اشغال نمودن فضا ) و برخورداری از قیمتی مناسب و ارزان، برای استفاده در فضای منزل بسیار مناسب هستند . همچنین در این مدل، چکش ها با وارد کردن ضربه از قسمت جلو به سیم ها ( که بصورت عمود قرار گرفته اند ) نواخته و صوت تولید می نمایند.

انواع مدل های پیانو

انواع مدل های پیانو

4- پیانو اسپینت

پیانو اسپینت نیز از جمله پیانو های دیواری هستند که بدلیل داشتن سیستم انتقال نیرو و یک جعبه صدای کوچک و ساده، همواره از قیمت مناسبب برخوردار و برای افراد مبتدی بسیار مناسب است .

همچنین این پیانوها بدلیل داشتن ارتفاع کم ( بین ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی متر )،محبوبیت بسیاری در بین هنرجویان دارند.

۶- پیانو کنسول

یکی دیگر از انواع پیانوها، پیانو کنسول است که بدلیل داشتن ساختمان بادوام و بدنه ای محکم ، برای تدریس و تمرین موسیقی در آموزشگاه ها و یا استودیو ها بسیار مناسب می باشند.

این پیانو در قسمت کیبرد و بدنه های اطراف آن بسیار شبیه به پیانو های رویال است که دارای ارتفاع حدودی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ سانتی متر نیز می باشد .

همچنین علاقه مندان می توانند جهت خرید پیانو ، از بهترین برندها به فروشگاه آلات موسیقی سازکده مراجعه نمایند و اطلاعات لازم درباره این محصولات موسیقی وقیمت های آن را کسب کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *