در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی ارکستر ملی ایران به روی صحنه می رود

ارکستر ملی ایران با رهبری نادر مشایخی، در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی به روی صحنه می رود.

در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی که قرار است دوشنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۸ در فرهنگستان هنر برگزار شود، ارکستر ملی ایران به رهبری نادر مشایخی، فرزند جمشید مشایخی، آهنگساز و رهبر ارکستر، در این آیین به اجرای برنامه می پردازد.

این مراسم با عنوان «روایتی از زندگی استادانه»، به روایت یک عمر فعالیت هنری زنده یاد جمشید مشایخی، هنرمند تئاتر، تلویزیون و سینما می پردازد.
حضور ارکستر ملی ایران در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی

حضور ارکستر ملی ایران در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی

همچنین قرار است قطعاتی با عنوان «افسوس همه عمر دیر رسیدیم»ساخته نادر مشایخی به همراهی شاه نامه خوانی و موسیقی زورخانه ای، توسط نوازندگان اُرکستر ملی ایران و به رهبری استاد نادر مشایخی اجرا شود.

نادر مشایخی پیش تر درباره این اجرا گفته بود: «قرار است این اجرای موسیقی توسط یک آنسامبل که از برخی اعضای ارکستر ملی ایران تشکیل شده، برگزار شود. همچنین یک خواننده و یک شاهنامه خوان در این اجرا حضور خواهند داشت. پدرم از هر چیزی که با ایرانی بودن سر و کار داشت خوشش می آمد و فکر می کنم این شاهنامه خوانی برای پدرم جالب است. پدرم دستگاه اصفهان را دوست داشت و همیشه می گفت برای من قطعه ای در دستگاه اصفهان بنویس. من هم در حال نوشتن این قطعه بودم که آن اتفاق رخ داد و این قطعه دیر رسید؛ قرار بود به بزرگداشت برسد اما به یاد بود رسید.»

مراسم نکوداشت جمشید مشایخی به همت فرهنگستان هنر و همکاری بنیاد رودکی، موزه سینما، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان زیباسازی شهر تهران، خانه سینما و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۷ خرداد ماه برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات لازم از جدید ترین اخبار موسیقی ، به مجله سازکده مراجعه نمایند .

تازه های موسیقی سازکده

منبع : بنیاد فرهنگی هنری رودکی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *