ارکستر نوجوانان و جوانان ایران با اجرای آثار کانون چاووش (چاووش خوانی) روی صحنه می روند.

ارکستر نوجوانان و جوانان ایران جمعه ۲۱ تیر ماه، به خوانندگی پوریا اخواص و رهبری مهرداد میرزایی، با اجرای آثار کانون چاووش (چاووش خوانی)، به روی صحنه می روند.

این برنامه قرار است که در سه بخش به روی صحنه رود؛ در بخش نخست قطعات حصار به آهنگسازی حسین علیزاده و شعری از هوشنگ ابتهاج و پیروزی به آهنگسازی پرویز مشکاتیان اجرا می شود. در بخش دوم نیز به اجرای قطعات در قفس به آهنگسازی حسین علیزاده، شب نور به آهنگسازی محمدرضا لطفی و آواز مثنوی افشاری با شعری از هوشنگ ابتهاج و ای حریفان به آهنگسازی محمدرضا لطفی می پردازند. و در نهایت در بخش سوم قطعه بانگ نی نواخته می شود.

بازخوانی آثار کانون چاووش

از نوازندگانی که قصد همراهی این ارکستر را دارند می توان :

(سه‌ تار): شادی ابو الحسنی، پرهام احمدی پور، پرهام درجی، هورام حبیبی، (نوازنده تار): نوید لارنی، آریا محمد بیگی، فرحان فیروزیان، باربد مهربد، کیان اسلام‌زاده، (بم تار): هادی ساریخانی، (عود): ماهور براره، آریامن کاظمی، (قانون): غزل بهشتی نژاد، گندم مقدم، فاطمه بهرامی، زینب بابایی فرد، باربد یکدانه، محمدامین میان دو آبی،(سنتور): کیانا قلمبر، سروش حاجی طالب، (کمانچه): محمدرضا یوسفیان، سامیار مطلبی، خشایار اشکوری، امیر منان، نعیم ملاجعفری، (سازهای کوبه ای): علیرضا شاهینی، سجاد ترازی، (نی): علیرضا محمدی، (قیچک آلتو): نازنین خسرویان، حسین قربانی، (قیچک باس): ابراهیم قائدی را نام برد.

در بیانیۀ شورای هنری این ارکستر متشکل از آرمان نوروزی،  آمده است: «

این ارکستر که متشکل از مهرداد میرزائی، امیرحسین رئوفی، کیارش روزبهانی، حسین خوش چهره و آرمان نوروزی است؛ توسط آرمان نوروزی در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد و بعد از آن ارکستر سازهای ملی نوجوانان و جوانان ایران با کمک همراهی عده ای از هنرجویان در رشته های نوازندگی و آهنگسازی ساز ایرانی، در تیرماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کردند.

در واقع این مجموعه با هدف آموزش نوازندگی در ارکستر، کتاب های آموزشی و پارتیتور های نوشته شده برای ارکستر سازهای ملی ایران، ایجاد بستری برای تجربه در چند صدایی نویسی و ارکستراسیون ایرانی، ضبط و انتشار موسیقی، شناخت سیر تاریخی کارگان اجرایی در موسیقی کلاسیک ایرانی و اجرای آن، مشغول به فعالیت است.

تازه های موسیقی سازکده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *